Adventní Bratislava

16. prosince 2016

Stalo se již tradicí, že v adventním čase vyjíždíme poznávat tradice Vánoc do zemí našich nejbližších sousedů. V tomto roce to bylo Slovensko a jeho hlavní město Bratislava.
Ve čtvrtek 8. prosince jsme vyjeli od školy v 6 hodin ráno. Cesta příjemně ubíhala a po poslední zastávce na našem území v Brně jsme po dálnici směřovali na Bratislavu, do které jsme dojeli v 11 hodin. Na nábřeží Dunaje nás již očekávala průvodkyně, která nás velmi profesionálně zasvětila do historie a přiblížila nám i současnost Bratislavy. Poznali jsme historii všech pěti mostů přes řeku Dunaj, seznámili jsme se s významnými budovami na nábřeží a následně jsme pokračovali v prohlídce historického centra města.
Poznali jsme radnici, která je komplexem budov ze 14. a 15. století a dnes se v ní nachází městské muzeum. Uličky historického centra nás dovedly k Michalské bráně, která je jednou z nejstarších budov ve městě a jedinou zachovanou branou ve středověku tvořící součást městského opevnění. Obdivovali jsme také korunovační kostel uherských králů Katedrálu svatého Martina. Odtud jsme také zahlédli Bratislavský hrad tyčící se nad centrem města.
Když jsme procházeli jednotlivá náměstí, zvědavě jsme pokukovali po sváteční výzdobě a lákavě vypadajících vánočních prodejních stáncích. Když jsme se s paní průvodkyní rozloučili, nastala ta vytoužená chvíle projít jednotlivá tržiště, ochutnat slovenské speciality a nakoupit drobné dárky. Postupně se stmívalo, vánoční výzdoba se rozzářila a podtrhla tak atmosféru vánoční.
V 17 hodin jsme Bratislavu opustili a plní dojmů jsme zamířili zpět k domovu.Ještě jsme projeli kolem nádherně osvětleného hradu ozdobeného zimními světelnými efekty. Po 21 hodině jsme dojeli ke škole, kde na nás již čekali rodiče.

Fotky zde:
Přehled starších článků | Autor: Mgr.Bernátková Eva | Počet přečtení: 1085x