Ahoj

20. března 2020

Ahoj holky a kluci, dobrý den rodiče a prarodiče,
Před několika dny jste museli opustit školní lavice a zůstat doma. Ze začátku jste určitě byli všichni rádi, že se nemusíte učit, psát úkoly a pracovat na projektech. Po pár dnech zjistili asi nejprve ti mladší, že to zase není tak úplně „cool“, jak by řekli ti starší z vás!! Učitelé Vám poslali spoustu úkolů, které jste museli plnit, a najednou jste na to vše byli úplně sami. Neměli jste kolem sebe spolužáky, učitele ani paní asistentky, kteří Vám vždy s ochotou a trpělivostí vše vysvětlují a pomáhají.
Naštěstí Vám na plnění úkolů přispěchali na pomoc maminky, tatínci, babičky a dědečci…….. My učitelé jsme Vám za vše moc vděční a chceme Vám alespoň zatím, touto cestou, poděkovat. Víme, že to není lehké a nesmírně si toho, co pro své děti a vnuky děláte, vážíme. I nám je už po Vás smutno a ani nás taková výuka „na dálku“ tolik nebaví, ale nebojte se,

Společně to zvládneme!!!

Všichni učitelé a asistenti jsme také v úplně nové situaci. Jak učit žáky, které nemáme? Hledáme nové metody, probíráme mezi sebou možnosti, jak Vám všem pomoci, abyste se z toho nezbláznili. Věřte, že tušíme, co zažíváte!!
Posíláte nám krásné dopisy, fotografie, jak se učíte, počítáte, píšete, zachraňujete dravce a pracujete na projektech……. Některé si můžete přečíst v rubrice DOPISY OD ŽÁKŮ, RODIČŮ A PRARODIČŮ,  další budeme postupně přidávat.  Jste opravdu moc šikovní a paní učitelky a páni učitelé Vás za to moc chválí!!!

Až se zase všichni sejdeme ve škole, budete za dobrou práci ohodnoceni  !!!!!!

A abychom mohli alespoň touto cestou být spolu, připravili jsme pro Vás nové rubriky. Do té první - NAKOUKNĚTE, CO SE VÁM PODAŘILO, umísťujeme fotografie, jak se učíte, co se vám podařilo napsat, vypočítat, vyrobit či nakreslit. Další rubrika - CO JE VE ŠKOLE NOVÉHO, vám přiblíží novinky ve škole a u zaměstnanců školy. Spoustu z nás se přidalo k výzvě "ušij roušku", už jich máme opravdu hodně a stále jich přibývá. Také budujeme pro vás nové učebny, kde se budete učit cizí jazyky, informatiku, přírodovědu apod. Připravujeme také kreativní dílnu, v níž se budete moci kreativně vyřádit, a zimní zahradu, kde budeme pěstovat, co si budete přát. Jinak je škole bez vás moc smutno, nikdo se tady nehlásí, neplní úkoly a nepíše písemky. Chodby jsou opuštěné, nikdo nehraje ping pong ani fotbálek, nikdo „nelítá“ a nekřičí po zvonění, ani se nepere na záchodě. Tabule jsou pořád čistě umyté, židličky zasunuté a v tělocvičně není slyšet píšťalka. V šatnách se nepovalují papuče a v družinách ani na hřišti si nikdo nehraje. A to všechno zaměstnancům školy, věřte mi, chybí! Ale jak už jsme si dříve slíbili:

Společně to zvládneme!!!

Hodně zdraví nám všem a brzký návrat do školy si přejí
všichni zaměstnanci školy

Přehled starších článků | Autor: ZŠ GEpiky | Počet přečtení: 2353x