Bavíme se ve fyzice

22. května 2012

Zpříjemnit a přiblížit technické předměty žákům s  využitím nové techniky se snaží i učitelé fyziky. Získali jsme grant na pořízení měřících přístrojů Pasco a začli jsme je zapojovat do výuky. Předvedli jsme je také na Dni otevřených dveří na naší škole. Měření prováděli žáci 7.B- Matěj Badida a Denis Bolek   a  8.C- Dominik Chrástecký. Některé ukázky z měření lze shlédnout na fotografiích.

Takto vypadá zápis z měření, který lze přímo využit v přípravě a vystavení protokolu o měření. Při měření bylo využito měřících sond PASCO, které lze přímo připojit na interaktivní tabuli, a měření mohou  sledovat současně všichni žáci. Měření lze sledovat formou grafů a následně lze znázornit měření pomocí tabulek, včetně foto, poznámek atd.

V současné době máme k dispozici několik měřících sond: měření teploty, tlaku, tlakové síly, rychlosti, zrychlení, odporu, napětí a proudu v obvodu.

Tyto sondy, s cílem zatraktivnění výuky s využitím  širších vlastností interaktivních tabulí, byly zakoupeny z grantu, který byl poskytnut z  MOaP. Děkujeme!!!

Nakoukněte na fotografie.

Přehled starších článků | Autor: Ing. Glozneková Eva | Počet přečtení: 1196x