Beseda o Bangladéši a Mině

24. října 2013

Do naší školy přijela na pozvání paní Jarmila Szkutová, která pracuje v oddělení zahraničních projektů ve společnosti ADRA. Sama se na jaře zúčastnila monitorovací cesty do Bangladéše a my jsme byli moc zvědaví, co nám o této zemi řekne a také jsme se chtěli co nejvíce dozvědět o naší adoptivní holčičce Mině a její rodině.

Na začátku členy Žákovského parlamentu z jednotlivých tříd paní Szkutová seznámila s činností ADRY, potom jsme zhlédli prezentaci o Bangladéši a sdělila nám hodně zajímavých informací o této zemi. Po celou dobu jsme čekali na to, jestli přijde řeč na naši adoptivní holčičku Minu Pahan. A dočkali jsme se. Na videu jsme viděli současné fotografie Miny a její rodiny, jejich příbytek z hlíny, také jsme nahlédli do školy, ve které se díky nám může učit.

Sami jsme si mohli vyzkoušet, jak se píší písmenka bengálským jazykem. Na plátěné náramky jsme si každý napsali své jméno a hned jsme si je zavázali na ruce. Také jsme si prohlédli řadu zajímavých předmětů, které si paní Szkutová dovezla z Bangladéše- hudební nástroj, hračky, výšivky, učebnice, bižuterii apod. Dávali jsme pozor na všechno, co nám bylo řečeno, abychom tyto informace dále mohli předat ostatním dětem ve třídě. Moc se nám beseda líbila a těšíme se na další setkání.

Pokud se chcete i vy podívat na Minu, máte možnost v našem videu.
Soubor ve formátu video/wmv

Bangladéš