Besedy s MP Ostrava

13. února 2013

Ihned po jarních prázdninách navštívili naši školu zástupci Městské policie Ostrava, aby žákům nejen prvního stupně, ale i  těm starším,  předali důležité informace, rady, postřehy nejen ze své praxe.Na prvním stupni se MP zaměřila hlavně na problematiku ,,Bezpečného chování“, a to v situacích

- sám doma
- sám na ulici
- co dělat, když uvidím odhozenou injekční stříkačku
- jak jednat při setkání s cizími lidmi
- jak se chovat v přírodě

Žákům 2. stupně byla určena závažnější témata Např. problematika drog, seznámili se s pojmem Listina základních práv a svobod, právní povědomí, šikana, trestním zákonem aj.

Velmi pozitivní zjištění bylo, že pro mnohé žáky některé zásady nejsou zcela neznámé a tak se aktivně zapojovaly do programu. Besedy s MP se jako účinná forma prevence osvědčují  už několik let. Lektoři žákům donesli i poučné pracovní listy, které určitě využijeme v rámci vyučování.

Tuto vzácnou návštěvu budeme mít až do konce týdne.

Přehled starších článků | Autor: Mgr. Marcela Popalová | Počet přečtení: 1055x