Česko-slovenský projekt

25. října 2010

Měsíc říjen byl ustanoven jako Mezinárodní měsíc školních knihoven. Na propagaci a podporu činnosti knihoven byl již druhým rokem vyhlášen mezinárodní projekt Záložka do knihy spojuje školy. Projekt má sloužit k podpoře čtenářství a k navázání spolupráce se slovenskými partnery.
Naše škola, prostřednictvím žákovského parlamentu, se do tohoto projektu zapojila. Organizátoři projektu nám přidělili partnerskou školu ze slovenského města Čadca. Vyráběli jsme v hodinách výtvarné výchovy různé typy záložek pomocí rozmanitých technik. V hodinách jazyka českého jsme na téma projektu realizovali tvořivá psaní. Žáci vymýšleli kratší básničky nebo prozaické texty. V rámci projektu jsme uskutečnili naši již tradiční akci Čteme spolu, která je určená ke společnému čtení žáků 1. a 9. tříd. Prvňáčkům jsme jako dáreček donesli záložku do knížky, aby se jim lépe četlo.
Ke konci října k nám ze Slovenska dorazila zásilka, ve které byly záložky vytvořené slovenskými dětmi. My jsme zase na oplátku poslali naše záložky dětem do Čadce. Snad jim aspoň trošku udělaly radost.
Projekt byl pro žáky zajímavý, v jednom tématu jsme propojili hned tři vyučovací předměty, nebráníme se případné další spolupráci se slovenským partnerem.
Naším přáním je, aby záložky motivovaly k četbě knih co největší počet dětí.
Dole na stránce si stáhněte povedenou prezentaci z naší akce. Buďte trpěliví, chvíli to potrvá.

Soubor ve formátu video/wmv

Záložky