Charitativní projekt- Píšťalka

7. března 2009

V minulém školním roce se žáci naší školy zúčastnili charitativního prijektu Šance na pomoc dětem a mládeži, která žije na ulici.
             Vedení školy se rozhodlo,že v tomto školním roce pomůžeme organizaci jiné. Jedná se o Občanské sdružení Píšťalka. Tato organizace sbírá finanční prostředky na pomoc dětem a mladým lidem s tzv. získaným handicapem. Jde tedy o ty, kteří byli zdraví a nešťastnou náhodou se jim život úplně převrátil např. při autonehodě, sportu apod.  Finanční prostředky sdružení získává pro zakoupení kvalitních rehabilitačních a protetických pomůcek, invalidních vozíků, pomáhá také zařízením, která se o zmíněné postižené starají v Kladrubech a Hrabyni. Díky tomu se postižená mládež může opět zařadit do života mezi zdravé lidi.
                                 Jak konkrétně mohou žáci a zaměstnanci naší školy pomoci? V týdnu od 9.3 do 13.3. proběhne ve škole prodej dřevěných píšťalek. Cena jedné je 25,- Kč, můžete však přispět i částkou vyšší.   Věříme, že sbírka bude stejně úspěšná, jako ta loňská, že žáci, rodiče a zaměstnanci školy projeví svoji solidaritu, pochopení, lidskost.  O výsledku sbírky Vás samozřejmě budeme na tomto místě informovat.

Přehled starších článků | Autor: Mgr. Petr Mikuš, zástupce ředitele | Počet přečtení: 2066x