Čtení nás baví aneb čteme spolu, čteme rádi

13. května 2014

V letošním roce jsme zpracovali žádost o finanční pomoc pro naše aktivity v literární oblasti. Naše škola získala ve výběrovém řízení, které vyhlásilo Statutární město Ostrava, grant pro náš projekt s názvem Čtení nás baví aneb čteme spolu, čteme rádi.
Projekt byl především zaměřen na poznávání a tvorbu známých českých spisovatelů. Během celého školního roku probíhala řada literárně zaměřených aktivit. Můžeme zmínit velmi zdařilou akci Čteme spolu, která probíhá ve dvou fázích, kde se setkali žáci 1. a 9. ročníku. Cílem 1. části bylo poznávání českých národních pohádek, které četly mladším spolužákům starší děti. V červnu chystáme druhou část, ve které již předvedou své čtenářské dovednosti prvňáčci deváťákům. V rámci literárních workshopů jsme se zaměřili na tvorbu jedné z našich nejznámějších spisovatelek - B. Němcové. Žáci vytvořili různé nápadité křížovky, rébusy a doplňovačky. Dalším výstupem bylo komiksové zpracování známé pohádky této autorky na PC. Nedílnou součástí projektu jsou četné návštěvy Knihovny města Ostravy a její pobočky na Fifejdách.
Nejvíce se žáci ovšem těší na dvoudenní literární exkurzi, která se uskuteční koncem května. Cílem bude město Holice a návštěva zdejšího muzea cestovatele E. Holuba, kde zhlédneme zajímavou interaktivní výstavu. A potom dále směřujeme do Babiččina údolí, které je spojeno s osobností spisovatelky B. Němcové. Navštívíme zámek v Ratibořicích, muzeum a Barunčinu školu v České Skalici. Po absolvování akce vás budeme informovat, jak se nám tam líbilo.
Přehled starších článků | Autor: Mgr.Jitka Magincová | Počet přečtení: 1038x