Další eTwinningové setkání žáků

22. června 2010

Vybraní žáci 3. ročníků a třídy 8.B se již potřetí setkali se stejně starými žáky z polského Cieszyna ze Szkoły Podstawowe nr 1 a ze základní školy s polským vyučovacím jazykem z Vendryně, se kterými společně pracovali na projektu „WAKACJE W LICZBACH - PRÁZDNINY V ČÍSLECH“.
Hlavním cílem setkání bylo rozvinutí příhraniční spolupráce základních škol z Polska a České republiky, a také komunikace žáků z jednotlivých škol prostřednictvím dvou sobě podobných jazyků.
Dopolední část projektu byla zaměřena na odpočinek, zábavu a vzájemné soupeření v disciplíně minigolfu. Tato sportovní klání se uskutečnila v nově vybudovaném sportovním areálu ve Vendryni. na minigolfovém hřišti. Areál nabídl i množství atrakcí na dětském hřišti – prolézačky, houpačky, lanovky apod.
Odpolední část proběhla zčásti ve vendryňské škole, kde si každý účastník pomaloval barvami a logem eTwinningu látkovou kšiltovou čepici, kterou si potom odvezl domů jako suvenýr. Ve druhé části odpoledního programu všichni společně navštívili nedaleké vápenné pece, které jsou součástí naučné stezky v okolí Vendryně. Tady žáci pracovali ve skupinkách, doplňovali do připravených slepých map obrázky a údaje o městě Ostravě, Vendryni a Těšíně.
Nechyběl na závěr ani znalostní test. Všechny úkoly se žákům podařilo zvládnout bez problémů, mnozí se skamarádili s žáky z Těšína a Vendryně a některým se domů nechtělo ani odjíždět.
Další fotografie najdete ve fotogalerii a dole na stránce si můžete stáhnout prezentaci z této akce.

Soubor ve formátu video/wmv

Vendryně