Další zprávy z Chorvatska

23. září 2011

V pátek dopoledne jsme se vydali do základní školy v Murteru, kterou  navštěvuje asi 200 žáků. Škola je velice pěkná, před několika lety rekonstruovaná s velkou sportovní halou. Dočkali jsme se srdečného přivítání ze strany pana ředitele, který nás provedl školou a zavedl nás do výuky. Pak už vypuklo fotbalové utkání proti žákům murterské školy. Odehráli jsme celkem tři utkání. Ve dvou jsme zvítězili, v jenom prohráli.

Příjemně nás překvapilo pozvání pana ředitele na projížďku na  plachetnicích. V pátek odpoledne jsme dorazili do přístavu, kde pro nás přijely 4 lodě. Při nastupování bylo v očích některých z nás vidět malou obavu z houpání lodí, nicméně po chvilce jsme zjistili, že se nemusíme ničeho bát. Zkušení kormidelníci brázdili moře s bravurní jistotou. Asi dvouhodinová projížďka byla opravdu skvělá. Brázdili jsme moře sem a tam. Po příjezdu do přístavu jsme našim „ kapitánům“ pořádně zatleskali.

Večer jsme si koupili párky a grilovali jsme. Sobotní dopoledne bylo ve znamení soutěží v moři, ve kterých zvítězilo družstvo vedené Filipem Pelikánem. Přetahovali jsme se v moři lanem, podplavávali jsme se a soutěžili jsme v tom, kdo rychleji vytáhne z vody kamaráda na lehátku. Neustále nás přitom provázelo nádherné počasí, kdy teplota byla pořád nad 30 stupňů. Po odpoledním klidu jsme se opět vydali k moři, abychom chytali „ bronz“. Večer jsme pak vyrazili do města koupit domů něco na památku. Nechyběla ani tradiční zastávka v marketu. Bylo třeba koupit si něco dobrého.

V neděli jsme se opět vydali do přístavu, protože nás čekal výlet lodí na ostrov Vrgada. Na ostrově byla nádherná písečná pláž, na které jsme stavěli  písečné hrady a jiné výtvory. Na zpáteční cestě nám kapitán lodi zastavil a my jsme skákali z lodě do moře. Pěkný zážitek. Odpoledne jsme se vydali potápět a přitom poznávat krásy podmořského světa. Největším úlovkem byly  dioptrické brýle s titanovou obroučkou. Ti, kteří se nepotápěli, tak se  koupali anebo sbírali paní učitelce Slovákové kamínky. Určitě z nich bude  mít radost. Večer jsme pak hráli Aktivity a jiné stolní hry.

Pondělní dopoledne se obloha zatáhla, nicméně bylo pořád příjemné teplo.  Foukal teplý vítr a na moři byly pořádné vlny. Čas jsme tedy trávili skákání a jízdě na vlnách. Zajímavý byl také volejbalový zápas mezi učiteli a žáky. První set skončil těsným vítězstvím pedagogů v poměru  25:21. Na druhý set bohužel nedošlo, protože začalo po 4 měsících pršet.  Jen tak tak jsme došli na pokoje. Po obědě se strhla pořádná bouřka doprovázená větrem. Dohrávka volejbalu bude na programu v úterý, stejně tak turnaj ve fotbalu a basketu. V úterý nás také čeká výlet do nedalekých  Vodic, kde se nachází oceánografické museum. Už se těšíme. Zatím vás všechny zdravíme do Ostravy. Škoda, že tu nemůžeme být ještě jeden týden.

Už se ale těšíme na příští rok, kdy se na Murter jede ZASE!!!!

Přehled starších článků | Autor: Mgr. Jan Veselý | Počet přečtení: 1248x