Den dýní a strašidel

4. listopadu 2012

V 1. – 5.  třídách naší školy seděli ve čtvrtek 1. 11.  místo dětí duchové, upíři, strašidla, čarodějnice, bílé paní a jiné strašidelné přízraky… Škola totiž žila Halloweenem. Děti si přinesly z domova masky, které si sami vyrobily, nebo si je koupily. Celé vyučování probíhalo v převlecích. Některé třídy se přeměnily na „strašidelnou“ místnost plnou pavouků, duchů, kostlivců, pumpkinů, …Pro ty nejmladší připravily paní učitelky halloweenský rej v tělocvičně školy. Žáci se seznámili se  zvyky a tradicemi v anglicky mluvících zemích na Halloweena, doplňovali  různé tajenky, naučili se říkanky a písničky, soutěžili, hráli hry.

V posledních vyučovacích hodinách členové Žákovského parlamentu navštívili jednotlivé třídy, odměnili sladkostmi nejlepší kostýmy. V rámci tohoto projektového dne jsme vyhlásili soutěž o nejhezčí vyřezávanou dýni. Nevěřili byste, jaké množství nádherných výtvorů se sešlo! Musíme konstatovat, že máme nejen velmi šikovné děti, ale také úžasné rodinné příslušníky těchto dětí, kteří se s nadšením zapojili do vyřezávání dýní. Autoři vítězných výtvorů byli odměněni drobnými věcnými cenami, které věnoval nadační fond školy, a diplomy.

Nejkrásnější dýně, ba přímo umělecká díla, můžete zhlédnout na výstavce ve vestibulu školy. Kdo nemá v nejbližších dnech cestu do školy, může se pokochat aspoň fotografiemi v naší prezentaci. STÁHNĚTE SI JI DOLE NA STRÁNCE.

Soubor ve formátu video/wmv

Den dýní a strašidel