Den se ŠKODOU AUTO

12. května 2013

7. března letošního roku se žáci školy zúčastnili exkurze do automobilky Škoda Auto Mladá Boleslav ŠKODA AUTO a.s. je největší český výrobce automobilů. Automobilka Škoda auto a.s. sídlí v Mladé Boleslavi, v rámci ČR má dva další výrobní závody v Kvasinách a ve Vrchlabí a jako odštěpný závod vlastní Střední odborné učiliště strojírenské. ŠKODA AUTO a.s. největším českým exportérem a druhým největším českým zaměstnavatelem (téměř 26 tisíc zaměstnanců v roce 2011).
V úvodu exkurze se žáci podívali do musea automobilky, kde zhlédli všechny modely, které se zde v minulosti a dnes vyrábějí. Zajímavostí bylo například to, že na začátku vyráběli zakladatelé jízdní kol a následně motocykly.
Ve druhé části exkurze navštívili žáci a jejich pedagogové výrobní provozy automobilky Škoda Auto. Nejdříve se měli možnost podívat do lisovny, ve které se z plechů lisují jednotlivé součásti karoserie. Další zastávkou prohlídky byla motorárny, ve které se vyrábí převodovky a následně se kompletují motory nejen pro automobily Škoda, ale také pro automobily SEAT. Účastníci exkurze měli možnost vidět i testovací dráhu, na kterou vyjíždí každý nový vůz.
Po návratu do Ostravy začali žáci shromažďovat materiály, fotky a nejrůznější články o naši úspěšné firmě. S těmito materiály žáci pracovali v rámci workshopu s názvem DEN SE ŠKODOU AUTO, který se uskutečnil v úterý 26. března. Workshop byl určen žákům 2. stupně. Ti byli rozděleni do jednotlivých skupin, jejichž úkolem bylo zajímavým způsobem ztvárnit to, co se o ŠKODĚ AUTO A.S. dověděli z tisku, televize, internetu. Využít mohli také fotek, které pořídili na exkurzi. Každá skupina to pojala po svém. Někteří tvořili na počítači prezentace v Power Pointu, jiné se pokoušeli o film. Další skupina žáků pracovala na vytvoření koláže z textu, obrázku a fotografií. Výsledkem další skupiny byla kresba barevného loga společnosti ŠKODA AUTO A.S. a jednoho z modelů.
Žáky práce pohltila natolik, že nesledovali čas, který se jim krátil. Naštěstí to všichni stihli a byli se svou prací spokojeni. O to těžší to měla porota, která pod vedením ředitele školy rozhodovala o tom, čí práce byla nejlepší. Po dlouhém rozhodování byli ocenění žáci, kteří připravili zajímavou prezentaci v Power Pointu a také žáci, kteří výtvarně ztvárnili společnost ŠKODA AUTO A.S.
Vítězná družstva obdržela hodnotné ceny. Malou ukázku zajímavého Dne s......... můžete vidět ZDE.
Přehled starších článků | Autor: Mgr. Jan Veselý | Počet přečtení: 1045x