Divadelní představení- Ženitba

5. prosince 2014

V Ostravě od 26. listopadu letošního roku probíhal festival pod příznačným názvem Ost-ra-var. Tentokrát se vařilo to nejlepší v divadelní kultuře našeho města. A žáci naší školy byli u toho.
Zahájení patřilo hostům tohoto festivalového ročníku, letošním maturantům hudebně dramatického oddělení Janáčkovy konzervatoře v Ostravě. Bylo uvedeno drama Ženitba ruského autora Nikolaje Vasiljeviče Gogola.
Jak už ze samotného názvu divadelní hry vyplývá, téma bylo blízké žákům druhého stupně.
Děti projevily o představení až nečekaný zájem, počet překročil plánovanou účast a ve škole zůstalo ve výuce velmi málo žáků.
Mnohé z dětí byly na divadelním představení poprvé, patřičně se těšily a zodpovědně se připravily. Užívaly si milých a humorných situací na scéně, jako milé a vstřícné publikum povzbuzovaly mladé adepty herectví a postaraly o neopakovatelnou atmosféru ve velkém Janáčkově sále školy. Na závěr odměnily účinkující nadšeným a dlouhým potleskem.
Bezprostředně po představení někteří přišli na scénu poděkovat osobně mladým opravdovým hercům, fotili se s nimi a sbírali podpisy na památku.
Ve vyučování se žáci ještě vraceli k prožitým emocím z divadelního představení a srovnávali i další získané znalosti a informace, které si následně sami vyhledali na internetových stránkách.
Někteří se díky sociálním komunikačním sítím seznámili s některými herci a tak si děti samy sobě již předjednaly další návštěvu podobné kulturní akce.

Fotky zde:
Přehled starších článků | Autor: Renáta Šternberk | Počet přečtení: 994x