e-Twinningový maraton na naší škole

26. října 2010

Letos jsme se podruhé zapojili do maratonu, který proběhl dne 21. října v dopoledních hodinách v prostorách naší školy. Účastníky byli mladší i starší žáci, ze 4. tříd a třídy 9.A. Panáčci Modrý a Žlutý, kteří jsou symbolem eTwinningu a jeho loga, fiktivně přijeli z bruselského centra do naší republiky, aby navštívili kolem 30 škol, které se do maratonu zapojily.
Naším cílem bylo přeložit text z řečtiny, ve kterém byl popis vymyšlené nestvůry. Tento úkol nám poslali studenti z Gymnázia v České Lípě. Příšerku jsme měli po přeložení textu výtvarně zpracovat. Zkuste si to sami přeložit a uvidíte, že to není jen tak lehké. My jsme použili Google překladač:
Jméno: EMOtikan
Výška: 55 εκατοστά 16 χιλιοστά
Váha: 55 γραμμάρια και 16 χιλιοστόγραμμα
Barva: Μαύρο
Hlava: γύρος
Počet očí,tvar: 7 μάτια, ροζ, στρογγυλά
Ústa: ράψιμο, χαμογελαστά
Tělo: σύντομες, μικρές, παχουλός
Prostředí pro žití: Της Τσεχίας, πανηγύρια, πάρκα ψυχαγωγίας και τσίρκα
Potrava: τουρίστες
Zajímavost: πλοκάμια ουρά μπορεί να φτάσει στα όνειρα των ανθρώπω

Tak jsme začali pracovat ve skupinkách, snažili jsme se EMOtikan nakreslili dle popisu. Mezitím jsme vymýšleli popis pro naši příšeru, kterou jsme pojmenovali ,, Pykáčkek kytkový. Naši šablonu s návrhem jsme přeposlali k vypracování ZŠ při lázních v Klimkovicích. Dále pro nás nastala velice obtížná práce s vytvářením videoprezentací o celé akci a zpracováním fotografií, které jsme během akce pořídili. S tímto nelehkým úkolem si všichni poradili výborně, děti se naučily pracovat s ICT nástroji, pomocí kterých v rámci svých projektů mohou komunikovat se svými partnery. Pořizovali jsme fotodokumentaci a je na vás, abyste posoudili, zda se nám naše práce povedla. Nejhezčí foto jsme publikovali na blog eTwinningového maratonu, který byl pro tuto akci speciálně vytvořen. Všichni jsme si dopoledne výborně užili.

Soubor ve formátu video/wmv

Maraton