eTwinningový maraton

25. listopadu 2013

V týdnu od 18. do 22. listopadu 2013 proběhl další ročník mezinárodního eTwinningového maratonu. Tentokrát jeho podtitul zněl „Místo, kde se nám bude žít lépe“ a vycházel z Evropského roku občanů 2013. Z naší školy se do tohoto maratonu zapojili žáci 7. ročníků.
Cílem letošního maratonu bylo zaměřit se na obce a města, ve kterých žijeme, popř. kde navštěvujeme školu, a vybrat zde místo, které je jakýmkoliv způsobem pro nás nevyhovující, nedostatečné, zanedbané apod. Toto místo potom s pomocí Žlutého a Modrého panáčka z loga eTwinningu a námi vymyšleného kouzelného zaříkávadla změnit tak, aby se nám líbilo.
My jsme dlouho přemýšleli a nakonec jsme našli zanedbané místo v těsné blízkosti naší školy – bývalé garáže ČSAD. Obrovský prostor, dlouhá léta neudržovaný. Současný stav tohoto prostoru jsme nafotili a za pomoci kouzelných panáčků Žlutého a Modrého jsme se snažili prostor přeměnit, samozřejmě pouze imaginárně. Celé dopoledne jsme pracovali na tomto úkolu v počítačové učebně. Závěrečným výstupem byla prezentace, kterou jsme zveřejnili na stránkách eTwinningu.
Můžete se na ni podívat i vy.
Soubor ve formátu application/ms-powerpoint

Maraton ZŠ Gen.Píky