Exkurze Aero Vodochody

4. března 2014

Další plánované exkurze se ve dnech 26. – 27.2.2014 zúčastnili žáci školy v rámci projektu Popularizace technických oborů a řemesel prostřednictvím interaktivní výuky žáků. Tentokrát se navštívili Aero Vodochody.
AERO Vodochody AEROSPACE a.s. je největším výrobcem letecké techniky v České republice. Zaměřuje se především na spolupráci s předními leteckými výrobci v rámci mezinárodních kooperačních projektů – např. Sikorsky Aircraft Corporation (vrtulník S-76C), Sonaca (vývoj části křídla pro nový letoun Bombardier CSeries) atd. V rámci svého vojenského programu je Aero historicky největším výrobcem proudových cvičných letadel na světě a partnerem několika armád, zejména Armády České republiky.
Žáci si prohlédli montážní haly, ve kterých se kompletují části křídel. Zajímavé bylo viděl montáž vrtulníku S – 76C. Z Aera Vodochody odjíždí téměř hotový. V zahraničí se do něj montuje jen motor a vrtulníku se dá také nový barevný „ háv“ dle přání zákazníka. Ti jsou zejména ze Severní a Jižní Ameriky a také z Asie. Žáky mimo jiné překvapilo, že se jedná o velice přesnou a doslova rukodělnou výrobu. Na rozdíl od jiných exkurzí, které jsme absolvovali, je zde opravdu velký podíl lidské ruky na výrobě jednotlivých součástí.

Fotky zde.
Přehled starších článků | Autor: Mgr.Jan Veselý, ředitel školy | Počet přečtení: 1440x