EXKURZE DO ARCHIVU MĚSTA OSTRAVY II.

7. února 2014

Žáci 6. ročníku navštívili dne 5. 2. Archiv města Ostravy v Přívoze. Pracovnice archivu je seznámila prostřednictvím prezentace s dějinami archivu, s hlavními úkoly archivu a s archiváliemi, které jsou v archivu uloženy. Nechyběla prohlídka klimatizovanými místnostmi, v nichž se nachází cenné dokumenty, knihy, spisy a jiné písemnosti. Žáci se podívali do knihařské dílny, kde jim mistr dílny vysvětlil postup při opravě či celkové rekonstrukci knih. Práce na poškozených knihách může trvat i několik let. V knihařské dílně se do rukou žákům dostal dokonce i originál Vandrovního listu z roku 1788. Badatelna archivu byla další místnost, kterou si mohli žáci prohlédnout. K vidění byla fotodokumentace nejstarší listiny i nejstaršího pečetidla. Jako upomínkové předměty všichni žáci obdrželi pexeso a publikaci Kalendárium, která podává přehled událostí vztahujících se k Ostravě za daný rok, ve kterém se jednotliví žáci narodili.

Fotky zde.

Přehled starších článků | Autor: Mgr. Iveta Novotná | Počet přečtení: 978x