Exkurze ve Vítkovické střední průmyslové škole a gymnáziu

23. října 2012

Již třetím rokem se chlapci z 9. ročníku zúčastnili exkurze, kterou pořádala společnost VITKOVICE MACHINERY GROUP. 18. října jsme se vypravili do Hrabůvky, kde sídlí Vítkovická střední průmyslová škola a gymnázium.

Žáci nejdříve zhlédli prezentaci o společnosti VITKOVICE MACHINERY GROUP.
Značka VÍTKOVICE má dlouholetou tradici, vznik společnosti se datuje od roku 1828, je registrovaná ve 25 státech. VITKOVICE MACHINERY GROUP je jednou z nejvýznamnějších skupin v oblasti těžkého strojírenství nejen v České republice, ale i ve střední Evropě.

Založení Vítkovické střední průmyslové školy a gymnázia je dalším významným příspěvkem skupiny VITKOVICE MACHINERY GROUP k rozvoji vzdělání, kvalitnější přípravě mladé generace na uplatnění se v praxi. Firma organizuje pro žáky a studenty exkurze, výrobní praxe, prázdninové brigády a podobně, umožňuje také vypracování ročníkových a diplomových prací. Vybraným vhodným studentům nabízí účast ve výběrových řízeních k obsazení volných pracovních míst.

Dále následovala prezentace zástupců Vítkovické střední průmyslové školy a gymnázia v Ostravě-Hrabůvce, kteří seznámili žáky s učebními  a studijními  obory této školy, s podmínkami studia a dalšími výhodami. Pro zájemce o studium je atraktivní motivační program pro žáky, především prospěchová stipendia. Prohlédli jsme si celý  areál školy- učebny výpočetní techniky, elektrotechnické laboratoře, hydraulické trenažéry, sportovní zázemí ( tělocvičny, nově vybudovanou posilovnu a bazén), zajímavá byla prohlídka dílen pro praktickou výuku.

Zájemci o studium na této škole mají možnost navštívit celý areál školy  v rámci Dne otevřených dveří od listopadu do ledna.

Během celé exkurze jsme pořizovali fotografie, tak se podívejte nebo si stáhněte dole na stránce video.

Soubor ve formátu video/wmv

Vítkovická střední průmyslová škola a gymnázium

Typ souboru: *.wmv | Velikost souboru: 6.950KB | Počet stažení: 308x

Přehled starších článků | Autor: Mgr. Magincová Jitka | Počet přečtení: 1754x