Exkurze Vítkovice

11. dubna 2011

Exkurze do Vítkovic, a. s.

Chlapci z osmých ročníků se v rámci přípravy na volbu povolání zúčastnili 7. 4. 2011 exkurze ve Vítkovicích, a. s. Žáci nejdříve zhlédli prezentaci o této společnosti, která představila firmu z hlediska její perspektivy a atraktivity z pohledu zaměstnance.
Následovala prezentace zástupců Vítkovické střední průmyslové školy a gymnázia v Ostravě- Hrabůvce, kteří seznámili žáky s učebními a studijními obory této školy, s podmínkami studia a dalšími výhodami – stipendijními programy. Následovala virtuální prohlídka celého areálu školy - učebny výpočetní techniky, elektrotechnické laboratoře, hydraulické trenažéry, sportovní zázemí ( tělocvičny, posilovna a bazén ), dílny pro praktickou výuku.
Ve druhé části exkurze jsme navštívili část podniku - Divizi ocelové konstrukce. Tady jsme vyfasovali helmy, vyslechli bezpečnostní instruktáž a šli jsme již do výše jmenovaného provozu. V těchto nekonečných halách jsme mohli vidět mnoho jeřábů, strojů a zařízení, které slouží hlavně k výrobě mostních konstrukcí, se kterými se můžeme setkat v celé naší republice.
Pokud tato škola jednotlivce zaujala, mají možnost navštívit celý areál v rámci Dne otevřených dveří v následujícím školním roce.
Tato akce byla pro některé žáky přínosem při rozhodování o jejich budoucím povolání.

Přehled starších článků | Autor: Mgr. Jitka Magincová | Počet přečtení: 1500x