Florbalové tažení

28. ledna 2015

Sérii obvodních turnajů začaly starší holky. Pořadatelem turnaje byla ZŠ Zelená a přihlásily se do něho čtyři školy. Dívčí florbal na této úrovní má své specifikum, kde nad florbalovými dovednostmi vítězí florbalová bojovnost. Bojovnost naším holkám nechyběla a předvedly jí ve všech zápasech. Na holkách šlo vidět, že chtějí hrát a vyhrávat a i to štěstí se k nim sem tam přiklonilo. Jedno vítězství, jedna remíza a jedna prohra nám přidělily celkově druhé nepostupové místo.

Hrály: Plisková Ivana, Dombrovská Karolína, Klimánková Evelína, Kötelesová Andrea, Hehejíková Lucie, Pinková Lucie, Kovářová Kristýna, Koňaříková Darina, Pilařová Ema, Sarvašová Klára, Němcová Veronika
Jako druzí zasáhli do turnajů mladší žáci, kteří na domácí půdě jednoznačně zvítězili a porazili své soupeře ve dvoukolovém klání. Postoupili do okresního kola.
Jako poslední zasáhli do bojů starší žáci, kteří to měli velmi těžké, neboť vítěz turnaje předváděl florbal se vším všudy. Naši hráči to neměli jednoduché pouze se soupeři, ale i sami se sebou a to hlavně s pochopením, že florbal je kolektivní hra. Když to pochopili, začali hrát velmi dobře, ale bylo už pozdě. Po dvou výhrách a dvou prohrách - třetí místo.

Hráli: Kielbas Vojtěch, Holub Nikolas, Vrabec Lukáš, Fischer Denis, Macháček Samuel,
Olšanecký Josef, Garba Jan, Čimbora Pavel, Blažíček Petr

Okresní kolo mladších žáků se konalo na naší škole. Účastnilo se ho šest nejlepších škol z Ostravy. Hlavním úkolem byl postup ze skupiny a možnost hrát o bednu. Kluci to splnili. Zvítězili ve druhém utkání, kde museli bojovat a přesvědčit soupeře, že jsou lepší, protože už v první minutě prohrávali. Postup do finále nám nevyšel, kluci bojovali, ale soupeř byl lepší. Pokud jsme chtěli stát na bedně, museli jsme poslední náš zápas vyhrát. Soupeř byl velmi kvalitní a nenechal nám centimetr hřiště zadarmo. Hrálo se nahoru a dolu, ale ke konci zápasu jsme měli trošičku navrch. Zasloužené vítězství nám přineslo třetí místo ze všech ostravských škol.

Hráli:Tacák Dominik,Večerek David,Brosch Ondřej,Koukal Dominik,Altenburger Dan,
Urbánek Lukáš, Braš Filip, Vrba Lukáš, Kašík Martin