Fotbalové tažení

30. dubna 2015

V jednom týdnu jsme odehráli se staršími žáky obvodní a okresní kolo v minikopané. V pondělí nás čekalo obvodní kolo, kterého se účastnilo 6 škol z obvodu 1 a 2. Do okresního kola postupovaly 2 nejlepší školy. Nalosovali jsme si v tabulce první zápas. Stoupala nervozita a čekalo se na úvodní hvizd rozhodčího. Pár přihrávek vzadu na jistotu a hurá na soupeře. Po prvním gólu dostáváme jistotu a soupeře porážíme 3:0. Druhý a třetí zápas byl zcela v naší režii a postupně 4:0 a 5:2 porážíme naše rivaly. Se sousední školou, přes cestu, jsme se trošičku trápili, ale přesto vyhráli 2:1. Po tomto zápase začaly součty bodů a kluci si spočítali, že už je nemůže nikdo předběhnout a jsou jednoznačně první. Poslední zápas, i přes motivaci, nedopadl dobře a s velmi kvalitním soupeřem jsme prohráli 3:2. Postupujeme mezi 6 nejlepších škol v celé Ostravě.
V okresním kole jsme si vybrali štěstí, které jsme nepotřebovali v kole obvodním. Po zhlédnutí zápasu, našich budoucích soupeřů, jsme si stanovili jednoznačný cíl, postup ze skupiny. První zápas, poměrně s nejlehčím soupeřem, byl z naší strany katastrofální. Kluci si nepřihráli a báli se hrát. Remíza 4:4 nic neřešila a ve druhém zápase skupiny jsme nesměli prohrát více než o 3 góly. Prohráli jsme 2:0 a postoupili ze skupiny do semifinále. Soupeř nás v tomto případě „mírně“ šetřil. V semifinále nás čekala domácí škola. Brzy jsme vedli 2:0 a vypadalo to velmi slibně, jenže naše obrana si opět vybrala slabou chvilku a bylo srovnáno. V prodloužení náš nejlepší hráč vymetl z přímého kopu soupeřovi „šibenici“ a opět jsme vedli. Teď pouze vydržet minutu a jsme ve finále. 3-2-1 - jsme tam! Ve finále nás čekal náš „šetřící“ soupeř, který nás tentokrát nešetřil a nasázel nám krutých, ale spravedlivých 7 gólů. Celková prohra 7:1 byla krutá, ale jak jsem už řekl, spravedlivá. Druhé místo, v této velmi silné konkurenci, považuji za velký úspěch a všem našim hráčům, kteří se na tomto úspěchu podíleli BLAHOPŘEJI.

hráli: Kielbas Vojtěch, Herák Tomáš, Leco Adrian, Koukal Dominik, Szanthó Richard,
Holub Nikolas, Niedziela Dalibor, Čimbora Pavel, Pavelek Jiří, Olšanecký Josef

Fotky zde: