Games4English

10. března 2012

V letošním školním roce se naše škola zapojila do projektu Inovace výuky angličtiny s podporou informačních technologií, který je financován z prostředků Evropského sociálního fondu (ESF a státního rozpočtu ČR).  Projekt je zaměřen na praktickou aplikaci anglického jazyka, rozvíjení komunikačních a  prezentačních dovedností  žáků ve spojení s využitím prostředků ICT a probíhá v podobě kroužku Games4English. Jak je patrné z jeho názvu, veškeré aktivity probíhají hravou formou. Žáci mají příležitost k aktivnímu rozvíjení slovní zásoby a konverzaci v anglickém jazyce, učí se účelnému vyhledávání informací a jejich zpracování prostřednictvím moderních technologií, týmové spolupráci. Důraz je kladen také na schopnost představit a obhájit výsledky vlastní práce před publikem. Získané znalosti a dovednosti žáci uplatní při účasti v soutěži, kterou bude kroužek zakončen. Hlavní cenou soutěže je týdenní pobyt v Londýně.

7. března 2012
školní kolo soutěže

Pro školní kolo soutěže bylo vybráno téma  JÁ  A MÍ NE/PŘÁTELÉ. Při zpracování prezentací museli žáci dodržet velmi přesně nastavené požadavky a samozřejmě zvládnout vše výhradně v anglickém jazyce.

Soutěžící:

Dominik Chrástecký
Markéta Ulmannová
Dominik Kříž
Kateřina Balátová a Natálie Klučárová

Porota ve složení p. uč. Pierce, Onderková  a Duží neměla lehkou úlohu, protože všechny představené prezentace byly velmi zajímavé a kvalitně zpracované. Také tréma se na projevu soutěžících podepsala jen maličko. Jak tedy vše dopadlo?

Nejvíce zaujala společná práce Kateřiny Balátové a Natálie Klučárové, u kterých porota ocenila také promyšlený, kultivovaný a sebejistý projev a není divu, že celkový součet bodů přinesl děvčatům zasloužené vítězství . Je však nutné konstatovat, že rozdíly v bodovém zisku u všech soutěžících byly minimální a každý z nich přispěl něčím osobitým. Vzhledem ke shodnému počtu bodů byla udělena dvě třetí místa.

Výsledky soutěže:
1. místo Kateřina Balátová, Natálie Klučárová