Halloween-Dušičky

16. listopadu 2018

Podzim bývá uplakaný. Do tohoto nevlídného počasí se přímo nabízel projekt Halloween – Dušičky, který oslavuje podzimní svátky. Cílem bylo seznámit děti s pojetím těchto svátků u nás i ve světě.
Ve středu bylo krásně, ale naše třída spíše připomínala strašidelný hrad plný strašidel, upírů čarodějnic a duchů.
Děti se seznámily s historií a významem Dušiček a Halloweenu. Naučily se anglicky pojmenovat některé ze symbolů, se kterými se můžeme setkat při oslavách Halloweenu v Anglii a v Americe. Celým dnem nás provázely halloweenské písničky, měli jsme strašidelnou matematiku i český jazyk, četli jsme básničku o strašidlu a podle ní jsme si nakreslili své strašidlo. Vyráběli jsme kostry podle své fantazie a na závěr jsme se byli podívat na nádherné dýně v našem školním altánku. Moc se všem povedly.
Odpoledne jsme se mnozí setkali na Dýňobraní s průvodem v maskách.
V pátek jsme si připomenuli Dušičky - Památku zesnulých. Při svíčkách jsme zavzpomínali na své zesnulé, povídali si, proč lidé chodí na hřbitov, jak se starají o hroby svých blízkých a jak se chováme na hřbitově . Ale neskončili jsme vůbec smutně. Luštili jsme křížovku, cestovali bludištěm, viděli jsme zajímavou animovanou pohádku o dušičkách.

Halloween-dušičky 2018 - fotogalerie
Přehled starších článků | Autor: Mgr. Dagmar Burková | Počet přečtení: 1567x