Historický úspěch našich fotbalistů

11. června 2012

Historického úspěchu dosáhli žáci základní školy Generála Píky, kteří v konkurenci více než 900 základních škol postoupili mezi 8 nejlepších škol v České republice do finále Coca Cola školského poháru ve fotbale. To se uskutečnilo ve dnech 4. – 5.června 2012 v Praze.

Z neděle na pondělí  toho kluci moc nenaspali, protože se odjíždělo v 5 hodin ráno od školy. Cesty po dálnici D1 je kapitola samo o sobě, takže jsme do Prahy dojeli kolem 10:30. Kluci na místě vyfasovali dresy a tašky od Coca Coly a po obědě je čekal první zápas proti Třeboni. V úvodu jsme měli daleko více ze hry než soupeř, nicméně po dvou hrubkách v obraně jsme dostali dva góly. K nim ještě do poločasu stihnul dát soupeř ještě jeden gól. Druhou půlku jsme začali daleko lépe. Hráči si vytvořili několik šancí, z nichž se ujala jen střela Adama Procházky. Konečné skóre bylo 3:1 pro Třeboň.

Druhé utkání nám nevyšlo vůbec. Prohra s Prostějovem v poměru 0:4 hovoří sama za sebe. Po utkání nás čekala cesta na hotel Pyramida. Čekal nás kvalitní hotel včetně večeře formou švédského stolu. Mnozí hráči to zažili poprvé, takže zkusili ode všeho.

Druhý den nás čekalo utkání proti pozdějšímu vítězi z Litvínova. Paradoxně s nejlepším týmem turnaje jsme odehráli nejlepší utkání. Nebýt našeho zbytečného vyloučení v 1. poločase, mohli jsme uhrát lepší výsledek než 0:3. Kluci bojovali jako lvi, v určitých momentech nebylo na hřišti poznat, že hrají v 10-ti.

Za bojovnost a nasazení je třeba kluky pochválit. Mrzí nás jen to, že ve chvílích kdy  se nám moc nedařilo, se kluci málo povzbudili a pomáhali. I přes to, že jsme utrpěli 3 porážky hodnotíme naše vystupování v Praze pozitivně a klukům chceme za jejich vzornou reprezentaci školy v Coca Cola školském poháru poděkovat.