Historie na vlastní oči

21. listopadu 2011

Dne 10. 11. 2011 se žáci 7. – 9. ročníků s vyučujícími zúčastnili výukového programu v Osvětimi a Březince. Na vlastní oči poznali oblast, kde Němci založili v dubnu 1940 koncentrační tábor, který se skládal ze tří hlavních táborů: Osvětim (Auschwitz I), Březinka (Auschwitz II, Birkenau) a Monowice-Dwory (Auschwitz III). Ke konci války tábor zaujímal plochu kolem 40 km2. Byl to největší tábor na okupovaném území, kde se realizovaly plány na vyhlazení celých národů, hlavně Poláků a Židů. Celkem tu zahynuly asi 4 mil. lidí 28 národností. Na nádvoří u Stěny poprav žáci minutou ticha uctili oběti nacistické politiky vyhlazování národů. Mezi našimi žáky byli i ti, kterým v tomto nacistickém táboře na území Polska zahynuli příbuzní. Žáci tento výukový pobyt zdokumentovali vlastními fotografiemi, ze kterých vytvoří v prostorách školy výstavu, aby tak přiblížili problematiku holocaustu svým spolužákům a doplnili projekt KROKUS, který již druhým rokem na škole probíhá.
Starší historii Polska, které podobně jako naše země patří ke státům obývaných původně západními Slovany , si žáci připomněli při návštěvě Krakova. Prohlídka historických částí Krakova pomohla žákům pochopit prolínání historie obou našich národů. Další fotografie nalezneteZDE.

Přehled starších článků | Autor: Mgr. Eva Bernátková | Počet přečtení: 1187x

Přepnout na klasické zobrazení