Jak jsme na Lysé hoře vyhráli

12. června 2018

Druhé kolo soutěže „Příroda s otazníky“, pořádané SVČ Korunka, do něhož naši žáci postoupili z kola podzimního, se konalo 18. května cestou na Lysou horu. Trasa začala na Ostravici a v průběhu stoupání tříčlenná družstva účastníků ostravských škol plnila různorodé úkoly týkající se nejen znalostí z přírodopisu. Využili jsme všechny smysly. Osahali si larvy chrostíků, pozorovali a určovali stopy zvířat i volně se vyskytující organismy, rozeznávali hlasy ptáků či zjišťovali, že douglaska tisolistá voní po citrusech a plody měsíčnice i cibulky kyčelnice chutnají stejně jako kedluben. Největší komplikací celé akce mohlo být hrozící deštivé počasí. Nebeská služba však vyslyšela naše prosby, a tak jsme rostoucí nadmořskou výšku zdolávali pouze se známým citátem na rtech: „Mlha přede mnou, mlha za mnou.“ Děvčata v kategorii sedmých tříd Adéla Karásková, Natálie Komenderová a Natálie Nytrová vyhrála a umístila se na 1. místě. Šesťáci Filip Pavelek, Michal Kuruc a Le Tuan Hiep, kteří byli po prvním kole na místě stříbrném, skončili nakonec pátí i z toho důvodu, že toto družstvo nebylo v původní sestavě, a proto jim byly ubrány body, jež se započítávaly z kola prvního. Vítězem byl však každý, neboť na nejvyšší horu kraje vystoupali bez problémů všichni. Celý den jsme si skvěle užili, dověděli jsme se mnoho nového a bonusem nám byl i nález chráněného měkkýše modranky karpatské.

Jak jsme na Lysé hoře vyhráli - fotogalerie

Přehled starších článků | Autor: Mgr. Novotná Iveta | Počet přečtení: 1743x