Jak probíhal na naší škole Den Země

22. května 2012

Vzhdem k tomu, že v tomto školním roce má naše škola, vzhledem k výročí školy hodně aktivit, zaměřili jsme se na připomenutí významného dne, Dne Země, aktivitou a zajímavými cílenými pracovními dílnami a besedami s danou tématikou v rámci výuky, jak na I. stupni tak i na II. stupni školy. Starší žáci využili svých znalostí, vědomostí, dovedností a předvedli nejmladším spolužákům, že dovedou zaujmout  tématy  pro náš život významnými.
Jakým způsobem se jednotlivé třídy a jejich žáci zaměřili na splnění zadaných úkolů, si můžete přečíst a shlédnout na těchto stránkách.

1. ročníky
Do výuky byla začleněna beseda o slunci, jeho významu pro život, ale také o nebezpečí, které nám hrozí z ultrafialových paprsků. Děti měly nakonec vyjádřit pomocí víček PET láhví, jak oni vnímají slunce. Své výtvory zrealizovaly na chodbách a ve třídách, a že se jim práce líbila, ale také podařila, si můžete prohlédnout na přiložené foto-galerií.

2. ročníky
Úkolem k připomenutí Dne země ve 2.ročnících byla důležitost vody v životě člověka. Žáci si povídali ve výuce prvouky o vodě, protože to bylo téma vcelku dost náročné, byl hlavní úkol svěřen 9. ročníkům, kteří měli za úkol připravit povídání o vodě včetně soutěží.
Zajímavý způsob besedy formou prezentace, včetně soutěží připravili žáci 9.A třídy a některé žákyně 9.B, které můžete shlédnout ve foto-galerii.
Nejvíce se žáci těšili na soutěž, kterou si také řádně užili. Museli si ze svých soutěžících skupinek vybrat „ chytrolíny“, sportovce a „koumáky“, kteří plnili úkoly. Ale před zahájením soutěže musela každá skupinka vyplnit malinký kvíz o vodě. Družstva po ukončení soutěží dostala malé dárečky. Protože bylo veliké vedro, tak soutěže s vodou byly velmi příjemné.

3. a 4.ročníky ve spolupráci se 7. ročníky
připravili nádhernou výstavku z přírodnin, které nasbírali ve svém okolí v místě bydliště. Tato výstavka se také stala předmětem zájmů při „Dni otevřených dveří“.
Jaké přírodniny nasbírali je možné shlédnout na přiložených fotografiích. Určitě je důležité žáky pochválit, protože je zaplnili celou třídu svou výstavkou a dokonce získali i několik opuštěných hnízd ptáků.

5.ročník
Žáci hledali odpověď na otázku, co je třeba udělat, abychom si mohli chléb koupit v obchodě. Jak získat zrno, umlít mouku, zadělat těsto, dodat ostatní suroviny, vytvořit bochník a upéct. K tomu všemu musíme započítat i dopravu.
Byli překvapeni, že to není tak jednoduché.
Slíbili, že někteří se pokusí přesvědčit maminku, aby se pokusili upéct chleba doma. Někteří už chleba dokonce pečou.
Co si všechno žáci zapamatovali, si ověřovali v občanské výuce.

8. ročníky
Úkolem žáků 8. ročníků bylo seznámit se s pojmem Ekostopa, spočítat svou vlastní Ekostopu , ale také srovnat tyto hodnoty s hodnotami Ekostopy ČR, vybraných států střední Evropy, vyspělých států Ameriky, ale také států Severní a Jižní Afriky a států Asie, včetně vyznačení na mapkách.

Zpracovanou problematiku žáci odprezentovali ve výuce Ek.praktika, zeměpisu a OV. FOTOGRAFIE z akce.

Přehled starších článků | Autor: Ing. Eva Glozneková | Počet přečtení: 1302x