Kin-ball na naší škole

18. října 2011

Na konci srpna se tělocvikáři vydali na seminář do Olomouce pod názvem Těloolomouc, kde si mohli vyzkoušet mnoho nových metod a sportů, které mohou využít v hodinách TV. Největší novinkou byl sport s názvem Kin-ball, který nás nadchnul.

Na konci září se na naší škole uskutečnila ukázková hodina pro žáky a učitele, kterou nám přijeli ukázat zakladatelé tohoto sportu v ČR. Žáci se seznámili se základními pravidly a vyzkoušeli si tuto hru v praxi. Musíme říct, že sport žáky zaujal, a tak jsme se rozhodli stát se pilotní školou kin-ballu. Tento titul nás zavazuje k hraní tohoto sportu v hodinách TV a dává nám možnost zúčastňovat se turnajů.

Abychom tento sport na škole mohli provozovat, museli jsme pořídit oficiální míč na kin-ball, který jsme si mohli dovolit koupit díky AŠSK a CS, které na škole funguje. Doufejme, že našim žákům prvotní nadšení vydrží a kin-ball  se stane jejich oblíbenou hrou. Do budoucna plánujeme otevřít i kroužek kin-ballu.

Přehled starších článků | Autor: Mgr. Martina Dostalová | Počet přečtení: 1261x