Koncert na rozloučenou

18. června 2013

V úterý 4.června se uskutečnil v Bílé modlitebně církve bratrské poslední koncert DPS Melodie. Úvodem sbor nezapomněl poděkovat všem, kteří toto hudební těleso po celá léta podporovali.
Nejdříve zazpíval přípravný sbor, který si připravil veselé dětské písničky soudobých autorů. Ten byl pak vystřídán hlavním sborem se svým náročným repertoárem, který uvítal ve svých řadách, tentokráte už potřetí, své některé bývalé členy. Sbor si vážil toho, že se k nim dospělí pokaždé rádi vraceli.
Závěr pak patřil všem. Rozloučili se malí, velcí i dospělí temperamentními skladbami. Po dlouhém, nekonečném potlesku se ještě dvakrát přidávalo. Na památku obdrželi všichni zpěváci drobné dárky. Koncert se všem zdál opravdu mimořádný. Celý slavnostní večer natáčela Regionální TV a zařadila jej do svého pravidelného televizního vysílání. S jakými pocity jsme opouštěli podium? Nepopsatelná radost z krásného večera, úžasný zážitek…..
--------
Nyní se vraťme zpět. Během 31 let jsme nacvičili mnoho skladeb. Svým repertoárem, který byl docela obsáhlý, jsme se zaměřili především na předvánoční chvíle a konec jara. Několikrát jsme natáčeli v Českém rozhlase, na svém kontě máme 2 CD. Pravidelná vystoupení a koncerty se staly nedílnou součástí našeho školního kulturního života.
Zpívali jsme po celá léta především pro veřejnost, snažili jsme se vnášet radost seniorům. Věříme, že se nám to po celá léta dařilo.
Všechno jednou začíná a jednou končí. A tak skončil nejen náš poslední koncert, ale skončila i éra našeho Dětského pěveckého sboru Melodie, která trvala bezmála 31 let. Se svými posluchači se rozloučil DPS Melodie, se kterými po celá léta pracovaly Dana Boháčová a Lydie Ščotková.
--------
Co říci závěrem? Snad výstižná jsou slova některých významných osobností. Např.:
„Kdo chce pochopit hudbu, nepotřebuje ani tak sluch jako srdce.“ Jiří Mahen
„Hudba je sladká, líbezná mluva, každému srdci srozumitelná.“ Božena Němcová
„Hudba velmi prospívá zdraví, když ji náležitě užíváme.“ Pythagoras

Fotografie z koncertu na rozloučenou ZDE.
Přehled starších článků | Autor: Mgr. Dana Boháčová | Počet přečtení: 1106x