Květinový den

22. května 2012

Celá škola, žáci i zaměstnanci, měli 16. 5. 2012 připnutý na oblečení žlutý kvítek se stužkou – symbol Květinového dne.  Žákovský parlament inicioval sbírkově-preventivní  akci s názvem Český den proti rakovině nebo také Květinový den. 16. ročník akce proběhl v tento den po celé naší republice. Hlavní částí Květinového dne je veřejná sbírka, jejímž cílem  je získání finančních prostředků na prevenci nádorových onemocnění a také na samotnou léčbu. Podle celostátních statistik v naší republice každý třetí občan onemocněl nebo onemocní rakovinou, proto je důležité předcházet tomuto onemocnění již od dětského věku a riziko nemoci  se tak může značně snížit.

Každý mohl zakoupením žlutého kvítku tuto akci podpořit. Současně vyučující poukázali ve vyučovacích hodinách na důležitost zdravého životního stylu již od mládí.

O žluté kopretinky byl velký zájem, celkem jsme získali 4. 700 korun, které jsme poslali prostřednictvím České pošty pořadateli sbírky.

Dole na stránce si můžete stáhnout prezentaci z akce.

Děkujeme všem, že jste přispěli na dobrou věc!!!

Soubor ve formátu video/wmv

Květinkový den