Lékárničky pro keňské ITIBO

28. ledna 2011

Žákovský parlament v prosinci a hlavně během ledna inicioval sbírku autolékárniček, které již nelze podle nové vyhlášky používat.
Tuto akci organizovala charitativní organizace ADRA po celém území naší republiky a my jsme se k nim přidali. Autolékárničky jsme sbírali na podporu zdravotnického zařízení v keňském ITIBO. Za celou dobu jsme shromáždili téměř 70 lékárniček. Potom dle pokynů organizátora ADRY jsme veškerý materiál z lékárniček museli nejprve roztřídit. Nejvíce je v Africe potřebný obvazový materiál. Zdravotnický materiál bude sloužit pro práci při ošetřování zraněných a nemocných. Jen pro představu. Převaz jednoho těžce popáleného dítěte (kterých je nejvíce), spotřebuje až 50ks sterilních mulových čtverců a okolo 10 ks obvazů. Pro dospělého je to až 3x více.
Obvazy jsme naskládali do igelitového pytle a minimálně z jedné poloviny byl určitě zaplněn. Veškerý materiál bude po skončení sbírky, v průběhu února a března 2011, svezen do skladu v Praze a následně připraven pro transport do Keni. Již několikrát v tomto roce jsme přispěli na prospěšnou věc a z akce vám nabízíme k nahlédnutí pár fotografií.

Přehled starších článků | Autor: Mgr. Jitka Magincová | Počet přečtení: 1258x