Lyžování v Rakousku

14. ledna 2009

Ve dnech od 5. 1. - 11. 1. 2009 probíhalo zimní soustředění pokročilých lyžařů naší školy za nádherného slunečného počasí ve středisku Schladming – Dachstein Tauern.
Ubytovaní jsme byli v penzionu Bertrand, kde na skoro každém pokoji bylo vlastní sociální zařízení. Na penzionu byla také k dispozici televize s českými televizními programy. Atraktivnost zájezdu spočívala v tom , že jsme lyžovali ve 3 střediscích v nadmořské výšce 800 m – 1900 m. Díky tomu, že se tato střediska rozkládala na více kopců, tak jsme měli možnost lyžovat každý den na jiných sjezdovkách. Do středisek jsme se přepravovali našim autobusem,ve kterém jsme si mohli v polední přestávce koupit občerstvení / teplé nápoje – čaj,čokoládu,sušenky atd. /.
Lyžovali jsme na 160 km upravených sjezdovek, které byly rozděleny podle stupně obtížnosti. Každý den jsme si mohli zjistit podle čísla skipasu kolik kilometrů jsme nalyžovali. Dále byly na sjezdovkách měřené úseky a tak jsem si mohli porovnat rychlost jízdy. Také jsme navštívili snowpark kde jsme si mohli vyzkoušet různé atrakce.
Účastníci zájezdu byli spokojeni a rádi by si příští školní rok tento zájezd zopakovali.
Že to bylo opravdu úžasné můžete vidět na fotografiích ve fotogalerii.

Přehled starších článků | Autor: Mgr. Jiřina Hemžalová | Počet přečtení: 1464x