Malé školní arboretum uprostřed sídliště

9. února 2013

V roce 2012 obdržela naše škola grant z revolvingového fondu Ministerstva životního prostředí na podporu udržitelného rozvoje.

Projekt je zaměřen na změnu současného školního pozemku na venkovní učebnu.

Využití přírodní učebny bude široké, první seznámení může probíhat již od 1. tříd, žáci mohou navštěvovat učebnu v přírodě  ve výuce všech předmětů, zvláště však při pracovních činnostech, některých výtvarných činnostech, zejména však ve výuce prvouky, přírodovědy,  přírodopisu a zvláště environmentální výchovy. Využívání přírodní učebny bude možné i  v odpoledních hodinách žáky naší školní družiny. Výhodou je i umístění učebny za okny školní družiny. Děti tedy mohou nerušeně pozorovat živočichy osidlující zahradu.

Děti se budou podílet na přípravách, budování i údržbě arboreta. Doufáme, že se podle svých možností zapojíte i vy- rodiče. Pokud se vše podaří podle našich představ, přírodní učebna bude mít po provedených úpravách několik částí: Učebnu,která bude vybavena novým venkovním nábytkem vhodným k výuce. Ukázku okrasné výsadby, broukoviště, ptačí budky a krmítka.

„Tento dokument byl vytvořen za finanční pomoci Revolvingového fondu Ministerstva životního prostředí. Za obsah tohoto dokumentu je výhradně odpovědný <ZŠ Ostrava, Gen. Píky 13A, přísp. org.  > a nelze jej v žádném případě považovat za názor Ministerstva životního prostředí.“

Soubor ve formátu image/png

MZP

Typ souboru: *.png | Velikost souboru: 6KB | Počet stažení: 320x

Přehled starších článků | Autor: Mgr. Jurenková a Mgr. Šonovská | Počet přečtení: 1054x