Modernizujeme výuku

24. srpna 2010

Naše škola  je dobrým příkladem toho, že lze mít školu moderní, vybavenou na špičkové úrovni, která poskytuje kvalitní vzdělávání ostravským žákům.

Před dvěma lety se škola rozhodla, že se chce stát prestižní vzdělávací institucí, která má svým žákům a jejich rodičům co nabídnout. Pomocí dotazníků jsme zjistili, že si rodiče i děti přejí kvatitnější výuku jazyků, výuku informatiky, vice zájmových kroužků, apod. Bylo jasné, že bez finančních prostředků to nepůjde. Učitelé se tedy zapojili do projektů a grantů, aby získali další prostředky ke svým aktivitám. Dokladem jejich snahy je fakt, že v roce 2009 škola získala díky městskému obvodu Moravská Ostrava a Přívoz, statutárnímu městu Ostrava, krajskému úřadu Moravskoslezského kraje, společnosti ČEZ a dalším institucím více než 200 000 Kč a v letošním krizovém roce 2010 zatím více než 170 000 Kč. Z těchto peněz jsou podporovány nejen aktivity sídlištních dětí v zájmových kroužcích nebo při sportovních akcích, ale také zlepšení prostředí ve škole.

Další finance škola získala z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Výsledkem investice ve výši 2,5 mil. korun je nová specializovaná třída pro výuku jazyků - moderní multimediální učebna, která podporuje aktivní přístup k metodám jazykové výuky. Nové prostory a techniku žáci a učitelé využívají od začátku školního roku 2009/2010 a jsou s nimi velmi spokojeni. Dosáhli jsme toho, že se děti na hodiny jazyků začaly těšit.

Na přelomu roku 2010 a 2011 budeme realizovat projekt Víceúčelová učebna fyziky. Využili jsme aktivit městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz, který získal prostředky z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko - z oblasti Rozvoje infrastruktury pro vzdělávání. Tento projekt se jmenoval Modernizace výuky základních škol městského obvodu Moravská Ostrava a  Přívoz – specializované počítačové a jazykové učebny a laboratoře. Kromě naší učebny se zrealizuje dalších 10 učeben. V rámci projektu dojde k vybavení učeben, především odborného charakteru, novým ergonomickým nábytkem, audiovizuální a informační technologií. Díky realizaci projektů se zkvalitní technické zázemí pro výuku převážně v odborných učebnách- cizích jazyků, IT, multimediálních učebnách, učebnách chemie a fyziky.
.
Pro naši školu to znamená částku 1, 463 tis. Kč , která nám pomůže vybudovat moderní, praktické pracoviště pro žáky, kteří budou moci zkoumat a objevovat zákonitosti vědy a techniky. Cílem projektu není jen zlepšení a zkvalitnění výuky fyziky, ale také přilákání mladých pedagogů této aprobace, kterých je stále v základním školství nedostatek.

V posledních týdnech škola svou pozornost zaměřila na Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost spolufinancovaný z Evropského sociálního fondu, kam byla zařazena nová oblast podpory - Zlepšení podmínek pro vzdělávání na základních školách. Prostředky, které škola získá z tzv. Šablon, chceme využít na další zkvalitnění výuky cizích jazyků, informatiky a dalších oblastí, zvláště pak tolik dnes žádané angličtiny.

Přehled starších článků | Autor: Mgr. Jan Veselý, ředitel školy | Počet přečtení: 1319x