Multikulturní workshopy

5. prosince 2013

Z Brna na naši školu zavítaly dvě lektorky ze společnosti Nesehnutí, což je sociálně-ekologická nevládní organizace, která pro žáky 2. stupně nabízí workshopy, které se dotýkají zejména lidských práv, problematiky uprchlictví, stereotypního uvažování, rasismu ve společnosti, médií a multikulturní společnosti. Workshopy mají interaktivní formu a jsou zaměřeny hlavně na diskuzi, v níž se zajímají o názory žáků a žákyň. Snaží se jim během 90 minut zprostředkovat i jiný pohled na realitu, na probírané téma.
My jsme si objednali workshop pro žáky 9. ročníku na téma- Kauza Pavlík aneb Jak na média? Ten se uskutečnil 4. prosince a skrze práci s příběhem lektorky otevřely diskusi nad tím, jak média ovlivňují naše názory a jak mohou přispívat k šíření rasismu a xenofobie ve společnosti. Přiblížily dětem hlavní metody kritického myšlení a práci s informacemi a vedly je k vyjádření a reflexi jejich vlastních postojů.
Na několik fotografií z workshopů se můžete podívat.

Přehled starších článků | Autor: Mgr.Jitka Magincová | Počet přečtení: 872x