Natáčíme film

27. května 2014

Po velkém úsilí a velkých starostech kvůli přijímacím zkouškám a následných odvolání jsme se konečně všichni dostali na ty školy, na které jsme chtěli. Jelikož do konce školního roku zbývá více než měsíc, rozhodli jsme se, užít si poslední týdny na škole a společně s našimi spolužáky z 8. ročníků natočit film.
Jedná se o komedii ze školního prostředí s názvem Modrá lupa. Ve filmu jsou zachyceny hlášky žáků, učitelů a zábavné momenty, které jsme tady za těch devět let zažili.
I když film v určitých momentech nabírá dramatický až brutální spád, tak i přesto mu v těchto chvílích nechybí špetka humoru. Ale nebojte se, tak hrozný krvák to nebude a všechno nakonec dobře dopadne.
Scénář byl psán tak, aby vynikla humorná stránka filmu. To se projevilo i při jeho psaní, kde jsme se rovněž nasmáli.
Pořád tady ale mluvím obecně a ještě jsem vám neřekl o čem film vlastně je. Do osmé třídy přijde nový žák Patrik Vrba (Lukáš Klímánek), který má problémy s chováním a brzy kolem sebe vytvoří skupinu „gangsterů“ (David Axmann, Denis Bolek, Ondřej Nerud).
Společně s gangstery začne šikanovat slabší a přitom sklízí chválu od nadržených „barbie“ (Klára Faronová, Kateřina Poislová, Kristýna Jureníková, Veronika Sněhotová, Aneta Kolářová).
Po týdnu přijde do třídy další nový žák Jakub Polášek (Jakub Kalužík) a tomu se nebude líbit Patrikovo chování a jednání. Bude bránit slabší a přitom se skamarádí s Janou Sýkorovou (Zdeňka Rášová), Simonou Novákovou (Martina Folwarczná) a Jindrou Hlaváčkem (Dominik Čižmar).
Potom však dojde ke zlomu. Patrik v zápalu boje prohodí jednoho deváťáka oknem. Společně s gangstery bude potrestán a donucen zaplatit všechny vzniklé škody. Peníze si chce vydělat nečestným způsobem a to únosem učitelky Ivany Skořicové (Natálie Rybková). Únos se však nepodaří, protože učitelku zachrání školník (Matěj Badida). Další způsob, který ho napadne pro vydělání peněz je, umístit do školy bombu. Gangsteři tedy umístí bombu do školního sklepa. Tam ji najde školník a se zděšením běží nález oznámit ředitelce školy (Ingrid Buglová). Bude zahájena evakuace, ale Jakubovi se na bombě něco nezdá. S Jindrou, Janou a Simonou riskuje život, aby tomu přišel na kloub. Ve sklepě zjistí, že bomba je falešná. Okamžitě běží tuto skutečnost oznámit ředitelce. Evakuace je tedy ukončena, všichni se vrací do tříd, kromě Patrika a gangsterů. Vychází najevo, že bombu nastražili gangsteři a během evakuace ukradli školní majetek, který chtěli prodat. Budou za to samozřejmě potrestáni. Na konci filmu se dozvídáme, že Jakub je člen speciální organizace Modrá lupa, která se zabývá právě ochranou slabších před agresory.
Tak co? Líbí se vám děj filmu?
Dne 13.5.2014 se o velké přestávce konala 1. schůzka štábu filmu Modrá lupa, kde se všichni herci, produkční a členové štábu setkali. Režisér (tedy já) oznámil konečné obsazení a rozdal hercům pokyny ohledně jejich postav, textu a oblečení. Velmi jsme se pobavili a už se těšíme na první natáčecí dny.
Velké poděkování patří všem hercům za jejich odvahu, že překonali strach z filmové kamery a souhlasili s rolí. Poděkování rovněž patří vedení školy za jejich ochotu a pomoc.

Fotky zde.
Přehled starších článků | Autor: Dominik Polách žák 9.ročníku- režisér | Počet přečtení: 1265x