Návrat z Valašských Klobouk

2. dubna 2014

Dva týdny uběhly jako voda a my už se zase každé ráno potkáváme ve škole a vzpomínáme, jak jsme se měli na ozdravném pobytu. Výuka nám začínala po snídani až v 8,45 a po třech hodinách jsme měli hotovo. A když jsme měli splněné úkoly, vzali jsme do ruky školní iPady a procvičovali jsme si učivo v jejich výukových programech. Podle počasí jsme se vypravili ven ještě před obědem, jinak až po poledním klidu a svačině. Odpoledne jsme hráli hry, vyzkoušeli si orientační závod, plavali v hotelovém bazénu. Po večerech jsme hráli stolní hry, stolní tenis, tančili na diskotékách a karnevalech, na kterých jsme řádili jak o život, a užívali si ploužáků.
V rámci projektových dnů jsme pracovali na projektech do hodin dějepisu, na dalších o firmě Ton, zopakovali si zásady a vyzkoušeli poskytování první pomoci. A protože velká námaha si zaslouží i odměnu, po večeři jsme ještě dostali pizzu, abychom načerpali zpět všechny síly.
A abychom jen neběhali v lese, navštívili jsme Zlín a jeho muzeum Baťův institut, jehož expozice je věnovaná stejnojmenné firmě a jejím zakladatelům a vlastníkům. Ze Zlína jsme se přesunuli do Luhačovic, kde jsme si připomněli loňskou školu v přírodě, ochutnali minerální vodu Vincentku (tedy jen ti statečnější z nás), nakoupili si velké zásoby lázeňských oplatek pro rodiče, sourozence, babičky i dědečky, abychom je následně ještě před odjezdem domů stačili ve volných chvílích všechny sníst. Na závěr výletu jsme navštívili cukrárnu, kde už na nás čekali objednané dortíky, abychom přežili zpáteční cestu do Valašských Klobouk.
V pátek už nastalo balení a velká starost, jak dostat všechny naše věci zpět do kufrů a tašek. Na závěrečnou svačinku jsme si dali ještě výborné rolády, naposledy jsme vyběhli do lesa ulovit pár klíšťat, a pak už jen závěrečný karneval pro starší děti a ráno vzhůru zpět do Ostravy, kde se nás už nemohli dočkat naše rodiny.
Tak zase za rok…. A než ten dlouhý čas uběhne, můžete si ve fotogalerii připomenout alespoň některé chvíle z ozdravného pobytu

Fotky zde.
Přehled starších článků | Autor: Mgr.Zuzana Kolářová | Počet přečtení: 1033x