Návštěva Divadla loutek Ostrava, představení Prodaná nevěsta 2. a 3. 12. 2019

10. prosince 2019

Naše škola opět využila finance poskytnuté městským obvodem Moravská Ostrava a Přívoz, tentokrát jsme navštívili Divadlo loutek Ostrava.
Rozhodli jsme se pro úpravu české opery Bedřicha Smetany Prodaná nevěsta. Tento kulturní i historický počin osvědčené ostravské divadelní scény je velmi zdařilý.  Vyprodaná představení svědčí mimo jiné i o divácké oblíbenosti.
   Známá opera je zpracována ve třech rovinách. Reální herci v pestrých kostýmech připomínající vesnické kroje jsou rozpohybováni vozíčky. V dalších dvou menších scénách, které nápaditě rozšiřují prostor, jsou herci plynule nahrazováni loutkami. Černobílá projekce dokresluje děj z minulosti. Operní árie jsou zpívané a doprovázené herci.
   Úvodní sbor znají děti z hudební výchovy jako píseň, proto si hned v úvodu představení prozpěvovaly s účinkujícími na scéně, byly vtaženy do děje a reagovaly na herce naprosto spontánně. I některé z následujících árií a duetů znají z vyučování, tudíž jim připadalo představení po hudební stránce důvěrně známé.
   Spokojené a usměvavé děti nám byly všem odměnou. Děkujeme.
Přehled starších článků | Autor: MgA. Renáta Sternberg | Počet přečtení: 1101x

Přepnout na klasické zobrazení