Návštěva Informačního a poradenského střediska pro volbu povolání

1. prosince 2014

Během posledního listopadového týdne navštívili žáci 9. Ročníku Informační a poradenské středisko pro volbu povolání v Ostravě Porubě.
Hned po příchodu do budovy úřadu se nás ujala velmi sympatická paní, která nás zavedla do školící místnosti, kde jsme strávili asi 2/3 z naší návštěvy střediska. Během první části byli žáci seznámeni s činností tohoto střediska, co všechno by měli zvážit při výběru střední školy a taky žáci samotní povídali o tom, kam by chtěli jít, proč a co si o dané škole již zjistili. Žáci rovněž dostali odkazy na internetové stránky se zajímavými a užitečnými informacemi týkající se volby povolání.
V druhé části jsme se přesunuli do vedlejší místnosti, kde žáci pracovali samostatně na vyplňování svých dotazníků, pracovali se spoustou materiálů a vyhledávali ve složkách, rozdělených podle profesí , potřebné informace k povolání, které si vybrali.
Tato návštěva byla jistě pro naše žáky důležitá, v mnohém jim jistě pomohla a teď nezbývá nic jiného než udělat to správné rozhodnutí. Držíme vám palce.

Fotky zde:
Přehled starších článků | Autor: Mgr.Zuzana Onderková | Počet přečtení: 1096x