Návštěva planetária a výstavy o Zemi

11. února 2011

Milí čtenáři,
snad byste ani nevěřili, že o našich planetách už toho dosti vědí i děti ve třetí třídě. A co teprve takoví páťáci! A proto žáci 5. tříd v rámci výuky navštívili Hvězdárnu a planetárium Johanna Palisy v Ostravě. Program „Dobrodružství Uffa na Marsu“ se snad musel líbit všem zúčastněným a děti se určitě také poučily a pobavily.

Toto však nebyla jediná akce, která byla v rámci výuky přírodovědy a přírodopisu absolvována. V Ostravě byla na pár měsíců instalována výstava „ Příběh planety Země“. Opět ji navštívili žáci pátých tříd. Ovšem také deváťáci, vždyť výstava zahrnovala učivo celého letošního roku. Děti si mohly například vyzkoušet, jaké to je při zemětřesení nebo jak velký hmyz existoval dříve na naší planetě.
Na další fotografie nakoukněte do fotogalerie.

Přehled starších článků | Autor: Mgr. Jurenková, Mgr. Šonovská | Počet přečtení: 1160x