Návštěva společnosti JOB AIR Technic a.s. v Mošnově

24. listopadu 2013

Další akcí, kterou absolvovali žáci 9. ročníku v oblasti zkvalitňování vzdělávání a podpory technických oborů, byla exkurze ve firmě JOB AIR Technic a.s. Tuto exkurzi nám nabídla a zorganizovala Střední průmyslová škola Vítkovice v rámci projektu Moderní škola.

Firma JOB AIR Technic a.s. sídlí v areálu mezinárodního letiště L. Janáčka Ostrava a zabývá se údržbou, opravami a revizemi letadel. Unikátní hangár s rozměry 146 x 89 metrů je zvláštní tím, že vnitřní pracovní plocha není omezována sloupy a je považován za jeden z největších hangárů ve střední Evropě. Nyní se zde opravují letouny typu: SAAB 430, L 410, Boeing 737, AIRBAS 320.

Po úvodní části následovala komentovaná prohlídka hangáru, kde se právě prováděla údržba šesti letadel. Průvodce žákům vysvětlil a přiblížil mnoho odborných a technických oblastí, např. způsob manipulace s letadly v hangáru, postup při údržbě a opravách letadel.

Také se zmínil o pracovní náplni profese letecký mechanik, o výcviku učňů a problémy se získáváním schopných kvalifikovaných pracovníků. Tento obor je zařazen mezi prioritní v rámci celé EU, podléhá přísným pravidlům a je dozorován Evropskou komisí. Obor Letecký mechanik se vyučuje na Vítkovické SPŠ.
Z Mošnova jsme potom odjeli autobusem do Střední průmyslové školy ve Vítkovicích, kde jsme měli možnost prohlédnout si tuto školu.

Realizace exkurze umožnila žákům poznat reálné pracovní prostředí a fungování firmy, také další střední školu, všech poznatků mohou využít při svém rozhodování o dalším studiu.
NAKOUKNĚTE DO MÍST KDE SE HNED TAK SAMI NEDOSTANETE.

Přehled starších článků | Autor: Mgr. Magincová Jitka | Počet přečtení: 1309x