Nová pláž, řádění na banánech a výlet na lodi

10. září 2012

Po několika dnech strávených na blízké pláži jsme se rozhodli pro změnu. Zjistili jsme, že na druhé straně městečka Černomorec se nachází daleko rozlehlejší pláž. Dopoledne jsme tedy vyrazili. Pláž byla opravdu velká. Nebylo na ní ani moc lidí. Z minulého dne, kdy foukal dost velký vítr, byla na pláži neuvěřitelná spousta mušliček a různých lastur. Každý si jich nasbíral dost na památku. Pak už jsme jen čekali na místní beachboys, kteří přijeli na dvou skutrech a táhli za sebou banán. První atrakce, na kterou jsme se moc těšili. Zájemci si oblékli vesty a vydali se na divokou jízdu na banánu. Byl to dobrý adrenalin, ale nebylo to nic proti jízdě na gumovém člunu, který spíš připomínal gauč. Čtveřice odvážlivců nasedaly na člun a s hrůzou v očích doslova letěly za skutrem, který člun táhl. Bylo slyšet jen pištění a smích. Některým se to tak zalíbilo, že jeli asi sedmkrát. Den na pláži rychle utekl a nás na druhý den čekal výlet na lodi.

Ráno jsme vyjeli autobusem do nedalekého Sozopolu, krásném historického městečka, plného památek. V přístavu jsme nasedli na loď se zajímavým názvem BIG BABA. Místní „ mořští vlci“ nás vzali na okružní jízdu kolem blízkých ostrůvků. Viděli jsme farmu na škeble, která je nedaleko přístavu. Výhodou bylo to, že se dalo vylézt na střechu lodi, ze které byl krásný výhled. Pěkně to na ní ale houpalo. Některým bylo trochu špatně, ale kinedril pomohl.

Šťastně jsme se vrátili do přístavu a vydali se na prohlídku města. Podívali jsme se do pravoslavného kostela, viděli jsme historické uličky s dřevem obloženými domy a také pozůstatky historického opevnění. Všude bylo také hodně krámků a stánků s čímkoliv, takže si každý mohl koupit něco na památku.

Vrátili jsme se odpoledne a po krátkém odpočinku jsme se vydali ještě na chvíli k moři. Pak následovala večeře a v 10 opět večerka. Hrůza, jak to rychle utíká.
Ve fotogalerii se můžete podívat na nové fotky.

Přehled starších článků | Autor: Jan Veselý | Počet přečtení: 1551x