OZO

9. března 2012

Sraz: u zastávky pivovar v 7:40
Když jsme dojeli do OZO – Ostrava – Kunčice, rozdělili jsme se na 6 skupin (červená,modrá,šedá,fialová,oranžová,žlutá).
1.Otázka Kam s ním...
byla založená na tom, že na interaktivní tabuli byla promítnuta popelnice- první byla zavřená, ale pak se kliknutím otevřela a byly tam obrázky. My jsme si museli zapamatovat co nejvic (20 věci bylo zobrazených). Naše skupina tedy modrá si zapamatovala 17 věcí. Pak jsme se bavili o popelnicích, kde se má dávat papír kam plasty atd.
2. Otázka.. kam patří tento odpad a do jaké skupiny ho řadíme. (léky, žárovka, baterka)
správná odpověd byla řadíme jako: nebezpečný odpad dáváme do: sběrný dvůr
Pak jsme určovali druh papíru, který můžeme hodit do kontejneru.
3.Otázka, který papír nemáme házet do kontejneru:
fotografie
kalendář
kopírák
mastný papír
mokrý papír, kartony
a pod. papíry
Další téma bylo o recyklaci.
Recyklace:
Použiješ výrobek, který už nepotřebuješ hodíš ho do správného kontejneru, pak se odpad odveze a zpracuje ve výrobnách pro práci z odpadovým materiálem a nový výrobek je na světě.
4. Otázka
vylosovali jsme si číslo, naše skupina měla 6. Téma : Recyklace
„Co po recyklaci se vyrábí z dutých plastů“: …. zatravňovací kostky,dlaždice atd.
Naše skupina vyhrála ve všech otázkách a proto jsme dostali strouhátko,blok a tužku. Po soutěžních otázkách jsme šli na prohlídku celého provozu. Po ukončení prohlídky jsme jeli zpátky.Těchto exkurzí jse zůčastnily i jiné třídy v různých měsících-třídy I.i II. stupně.Líbily se nám soutěžní otázky ale také i prohlídka celého provozu.

Jakub Kalužík,  7.A
člen EKO-týmu