Ozvěny EKO-filmu

17. února 2013

Dne 11.2. se žáci 6.ročníků, někteří žáci 7. ročníků a členové Eko-týmu v doprovodu p.uč.Šonovské, Gloznekové a Berglowcové  zúčastnili  tradičního promítání  mezinárodního festivalu o přírodě,  , cestování, kultuře, historii a životním prostředí .

Od školy jsme se vydali pěšky do centra Ostravy, kde v Minikinokavárně jsme zhlédli několik filmových snímků. Jeden z nejkrásnějších byl německý film FANTOM KOČKY. Film mapoval  několika měsíční anabázi filmaře Christiana Baumeistera v bažinaté krajině Pantanalu v Brazilií. Tento náruživý filmař chtěl natočit jaguára ve volné přírodě, ale také v jeho intimním životě. Film byl silně emotivní.

Pak následovaly další snímky, jako např. dokument o životě lidí v Grónsku pohledem geografů a etnografů nebo snímek O lese a vodě nebo strážcích Rudého moře. Poslední snímek nám byl velmi blízký, protože ho natočili potápěči z Bohumína, kteří se rozhodli blíže prozkoumat chráněnou rezervaci uprostřed Rudého moře.

Do tohoto minikina chodíme velmi rádi, protože je tam velmi domácí atmosféra. Jak jsme se tam měli, můžete shlédnout na přiložených fotografiích.

Přehled starších článků | Autor: Holišová Kateřina, Polách Dominik | Počet přečtení: 1026x