Pohádkový začátek pro prvňáčky

3. září 2015

První školní den začal slavnostně především pro naše nejmladší žáky, budoucí prvňáčky. Všichni se shromáždili v átriu školy a netrpělivě očekávali, co se bude dít…
Slavnostní pasování uvedl královský kašpárek – žák 8.A třídy Dominik Tacák. Všem přítomným představil paní učitelky a také milého hosta - místostarostu městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz pana Dalibora Mouku, který všechny přítomné pozdravil. Potom už zazněly fanfáry a po schodech sestoupili král s královnou doprovázeni třemi mušketýry. Královský pár usedl a pasování mohlo začít. Většina žáčků statečně prošla mušketýrskou branou až ke králi, v očích některých dětí byly vidět obavy, ale nakonec tento úkol zdárně zvládli všichni. Více než 70 děvčat a chlapců král pasoval na prvňáčky, od královny děti dostaly pamětní list, také pamětní medaili a drobné upomínkové předměty věnované MObMOaP. Nechybělo ani nezbytné foto s královskou rodinou. Věříme, že si tento pohádkový začátek školního roku budou dlouho pamatovat nejen děti, ale i jejich rodiče.

Fotky :

Přehled starších článků | Autor: Mgr.Jitka Magincová | Počet přečtení: 1239x