Pojďme spolu do přírody

18. prosince 2014

Úřad městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz, Odbor strategického rozvoje, školství a volnočasových aktivit získal finanční podporu ze Státního fondu životního prostředí a Ministerstva životního prostředí
na projekt „Pojďme spolu do přírody“. Jednalo se o ozdravný pobyt pro žáky 1. stupně naší školy ve Valašských Kloboukách v hotelu Jelenovská. V termínu 1. -11. 12. 2014 vyrazilo do zdravého prostředí 146 dětí. Jako součást pobytu žáci absolvovali environmentální program, který byl zajištěn externími lektory. Lektoři se dětem plně věnovali a připravili pro ně mnoho zajímavých aktivit zaměřených na ochranu přírody, práci s přírodními materiály nebo přednášky o třídění materiálu. V rámci pobytu žáci absolvovali i návštěvu muzea ve Valašských Kloboukách a Zlíně s mnoha zajímavými expozicemi, program ve vzdělávacím středisku Kosenka a několik výletů po okolí. Navštívili například hrad Brumov nebo rozhlednu Královec. Vzhledem k tomu, že počasí nám v tomto zimním období velmi přálo, využívali jsme v co nejširší míře možnost pobytu na čerstvém vzduchu při procházkách a hrách v blízkém i vzdálenějším okolí hotelu v oblasti Bílých Karpat.

Tento projekt byl vytvořen za finanční podpory SFŽP ČR a MŽP.

Fotky zde:
Přehled starších článků | Autor: Mgr. Zuzana Kolářová | Počet přečtení: 1960x