POLDÍK WEBÍK a NECHCEME DĚTSKÉ OBĚTI

3. listopadu 2015

Dne 19.října a 26.října 2015 k nám do 4. tříd přišli policisté s programem Poldík Webík a o týden později s Nechceme dětské oběti (2. část). Oba programy byly vedeny přímo uniformovanými policisty a tak děti doslova hltaly informace, které jim zástupci zákona předávali v učebnách s interaktivními tabulemi. Nutno vyzdvihnout, že oba pořady jsou vystaveny na skutečných příbězích, které se staly v reálném životě, samozřejmě ve formě vhodné pro děti a se změněnými jmény aktérů.
Poldík Webík je program zaměřený na bezpečný pohyb dětí v internetovém prostředí, vhodnou manipulaci s citlivými osobními daty a dále na opatření k rozpoznání šikany a násilí v anonymním a neviditelném světě.
Nechceme dětské oběti navazuje na loňskou první část, policisté s dětmi zopakovali a upevňovali u žáků správné chování vůči cizím lidem, vysvětlovali komu neotevírat dveře domovů, ke komu nepřistoupit do automobilů, jak se vyhnout riziku únosu a také se snažili zbavit děti strachu z oslovení policistů na ulici. Dětem bylo předáno ještě velké množství dalších život a bezpečnost chránících informací, děkujeme.

Přehled starších článků | Autor: Mgr.Zdeňka Cvilinková | Počet přečtení: 967x