Poldík Webík ve škole

18. listopadu 2013

V listopadu se pro žáky 4.ročníku opět uskutečnila ve spolupráci s Policií ČR velmi úspěšná preventivní akce Poldík Webík pomáhá a chrání!!!

Projekt je zaměřen na bezpečnost při činnostech na internetu, zabývá se riziky pohybu na webu, vysvětluje nebezpečí, se kterými se děti při komunikaci prostřednictvím internetu, mobilních telefonů a dalších informačních a komunikačních technologií mohou setkat. Děti již v tomto věku často chatují s kamarády prostřednictvím Facebooku, ICQ nebo Skype, hrají hry po síti, poslouchají hudbu a sledují videa.

Přednášející seznámil žáky na mnoha příkladech s případy kyberšikany, kybergroomingu, popsal možné zneužití soukromých informací na internetu či možnost manipulace dítětem na sociálních sítích. Děti byly informovány, jak bezpečně používat internet, jak obezřetně komunikovat s okolním světem. Děti byly rovněž poučeny o autorských právech a také následcích jejich porušení.

Druhá část projektu je určena rodičům, kteří budou na toto téma proškoleni v rámci třídních schůzek dne 26. listopadu, aby byli nápomocni svým dětem při práci s počítačem, která je nedílnou součásti dnešní doby.

Přehled starších článků | Autor: PaeDr.Daniela Bittnerová | Počet přečtení: 1057x