Magazín ZŠ Generála Píky

Workshop Vodík – palivo budoucnosti

​Dne 13. 6. 2023 jsme se s výběrem žáků z 8.A a 8.B zúčastnili workshopu Vodík – palivo budoucnosti, který pořádala Vítkovická střední průmyslová škola. Dozvěděli jsme se zajímavé informace o využití vodíku jako paliva. Při pokusu se zinkem a kyselinou chlorovodíkovou jsme viděli, jak vyrobit a jímat vodík do zkumavky.

ilustrace

PROVOZ ŠKOLNÍ DRUŽINY

Dne 22. 6. 2023 - PROVOZ ŠD UKONČEN  v 15. hod.

Dne 30. 6. 2023 - PROVOZ ŠD UKONČEN  ve 14. hod.

Výlet 6.A - Štramberk

Ve čtvrtek 8.6 si žáci z 6.A vyjeli vlakem na výlet do Štramberku.
Jeskyně Šipka byla naší první zastávkou. Jeskyně byla nalezištěm neolitických nástrojů a kostí mamutů. Následovala procházka po městě, kde jsme obdivovali historické domy a křivolaké uličky.

Školní výlet 1.B a 2.A

Červen je měsícem školních výletů. Už v březnu paní učitelky 1.B a 2.A přemýšlely kam s dětmi na výlet. Do Rožnova, do Poruby na Skalku, na Hukvaldy? Nakonec vyhrál zábavný a vzdělávací park DinoPark Ostrava, který se nachází 13 km od centra Ostravy mezi Orlovou a Doubravou

Školní výlet 2.B + 2.C

V pátek 9. 6. se třídy 2.B a 2.C vypravily na školní výlet do Hornického muzea Landek.
Děti byly překvapeny hned před školou, kdy pro nás přijel vyhlídkový dvoupatrový autobus Doubledecker. Velkým zážitkem byla důlní expozice, která se nachází na historickém Dole Anselm.

Projektové dny - Příběh jednoho trička

Ve dnech 7. a 8. června proběhly v 8. a 9. ročníku projektové dny Příběh jednoho trička. Tento projekt vznikl pod záštitou spolku Kapradí a nabízí zamyšlení nad životním cyklem oblečení a jeho dopady na životní prostředí. Projektové dny byly vedeny interaktivně, zařazeno bylo také prožitkové učení, a to v bloku dramatické dílny.

Planetárium - 4.C

Ve středu 7. 6. jsme se vydali z Poruby přes Myslivnu k Planetáriu, kde jsme mohli sledovat zajímavosti ze světa techniky, dozvědět se informace o vesmíru a vyzkoušet si různé aktivity na  interaktivních exponátech.

Pingpong na Varenské

​6. června jsme se zúčastnili skvělé sportovní akce na sportovišti Varenská. Pozval nás Klub stolního tenisu, aby ukázal dětem, jak báječný, zábavný a akční tenis může být. Zcela upřímně, děti se skvěle bavily a pod dohledem trenérů kmitaly od jedné aktivity k druhé.

Návštěva 1. C a 1. B v Divadle loutek Ostrava

Milí čtenáři, víte o tom, že myši patří do nebe? Takto se jmenovalo představení v Divadle loutek Ostrava, na které se zašli podívat žáci 1.C a 1.B. Pokud si s myšlenkou myší v nebi nejste jistí, zajděte se na něj podívat do divadla, kde vám to vysvětlí například lišák Belobřich. Je neuvěřitelné, co dokáže dnešní technika a jak věrně bylo jeviště vystaveno.

DÍKY VÁM, HRDINOVÉ…

Kampaň obyčejného hrdinství je v současnosti největší akcí ukazující jednotlivcům, jak mohou snižovat svůj dopad na klimatické změny. Děkujeme všem zapojeným žákům, vyučujícím, rodinným příslušníkům i jejich známým. Byli jste skvělí! A jak dopadlo celorepublikové snažení v letošním roce? Koukněte sami….

Celkový počet článků: 839