Magazín ZŠ Generála Píky

Dětský ateliér - keramický kroužek

Ve středu 8.10.2008 se uskuteční od 14 hodin první schůzka v keramickém kroužku. Schůzka bude zatím informativní, podle zájmu žáků budou určeny další termíny kroužku.

ilustrace

Počítačová učebna odpoledne pro žáky

Ředitelství školy po dobrých zkušenostech z jarního zkušebního provozu opět otevírá počítačovou učebnu pro žáky v odpoledních hodinách po vyučování.

Pasování na prvňáčky

Letošní školní rok jsme zahájili založením nové tradice. Čerství prvňáčci byli pasování na žáky naší školy.
Již dávno před osmou se scházely desítky a desítky prvňáčků, jejich rodičů, prarodičů a dalších příbuzných. Zaplnili celé hlediště v atriu školy a mnozí museli stát, protože sedadel dnes pochybělo.

Natáčení v Českém rozhlase

Jednou z posledních akcí našeho pěveckého sboru v tomto školním roce bylo natáčení v Českém rozhlase. Natáčeli jsme skladby s vánoční tematikou za účelem vydání svého druhého CD.

Nábor do pěveckého sboru

Přijímáme nová děvčata a chlapce, kteří rádi zpívají a chtějí vyplnit svůj volný čas smysluplným způsobem.

Loučení se školním rokem

Ve středu 11. června 2008 se konal slavnostní koncert v Bílé modlitebně církve bratrské. Pořádal jej Dětský pěvecký sbor Melodie a jeho přípravný sbor.

Projekt Čteme spolu

V průběhu měsíce června probíhala ve škole závěrečná část společného projektu prvních a devátých tříd „Čteme spolu“.

Škola v přírodě

V době od 2.6. – 6.6.2008 se uskutečnila škola v přírodě v rekreačním středisku Hlubina na Ostravici. Akce se zúčastnilo 75 žáků II. a III. tříd.

Úspěchy našich roztleskávaček

Od poloviny letošního školního roku trénují na naší škole svá vystoupení rozleskávačky. Jedná se o dívky převážně z 2. stupně. Děvčata mají za úkol podporovat naše sportovce na různých sportovních akcích. A protože je jejich úspěch nepřehlédnutelný, účastní se i různých společenských akcí.

Obvodní kola ve vybíjené

Na naší škole probíhala obvodní kola ve vybíjené děvčat dne 10.6. a 12.6. vybíjená chlapců.
Výběr děvčat 6. a 5.tříd naší školy se umístil na 5.místě a výběr chlapců zvítězil, a proto postupuje do městské olympiády, která se koná 18.6.2008.

Celkový počet článků: 1475